topleft topright
Estonian - et
<<  Aprill 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
121315161718
19202122232425
2627282930  

 

 

3-logo
PLPK ÜLDKOOSOLEK 14.04.2021

 

Üldkoosolek toimub 14.aprillil kell 16:30 Audru kooli aulas ja veebi- keskkonnas.

 

Audru kooli aulas kohustuslik maski kandmine ja istumiskohtade hajutamine
Veebi-keskkonnas osalejatele saadetakse koosoleku link 20 minutit enne koosoleku algust.

Üldkoosoleku päevakava ja lisad on üles laetud PLPK kodulehele www.plp.ee

 

Koosolekule registreerimine sellel lingil

PLPK üldkoosolekul registreerimine kuni 10. aprill 2021


Täiendav info e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonidel 433 1053 või 509 2261

 

Koosoleku päevakord

Volikiri

Majandusaasta aruanne

Seirearuanne

Eelnõu juhatuse liikme tasu

 

 

 
EASi kriisikahjude hüvitamise toetused

 

EAS avab alates 29. märtsist Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel turismisektori kriisikahjude hüvitamise toetusi.

 

Toetus „Turismiga seotud majandusharu ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga" on suunatud ettevõtjatele, kes on jätkuvalt erinevatest piirangutest enim mõjutatud. Toetuse eesmärk on toetada turismiga otseselt seotud majandusharude raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks rahvusvahelise reisimise ja nõudluse taastumisel. Toetusmeede on mõeldud majutusettevõtjatele, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele, reisiettevõtjatele ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö, suveniiri või Eesti disaini müüjatele. Varasem kriisitoetuste saamine ei ole käesolevas meetmes piiranguks. Toetuste täpsed tingimused leiab EASi kodulehelt: www.eas.ee/covid-19-toetused/ ja toetusmeetme määrusest: Turismiga seotud majandusharu ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga – Riigi Teataja.

 

Märtsikuu alguses otsustas Vabariigi Valitsus sektori tagasiside põhjal toetusskeemi tingimusi muuta, seetõttu on toetuse tingimustes sisse viidud peamised järgmised muudatused:

1. Täiendava sihtgrupina lisandus määrusesse toetus sõitjate maismaavedu teostavatele ettevõtjatele (s.t et laiendati reisiettevõtja mõistet), kelle põhitegevusala EMTAK kohaselt on koodiga H 4939 „Sõitjate muu mujal liigitamata maismaavedu". Muudatuse tingis asjaolu, et kuigi reisijate maismaaveo ettevõtjad on sarnaselt reisiettevõtjatest otseselt kehtestatud piirangutest puutumata, on nende majandustegevus sarnaselt reisiettevõtjatega saanud oluliselt kannatada sise- ja välisturistide puudumise tõttu;

2. Lisaks käsitöö ja suveniirimüüjatele saavad toetust taotleda ka Eesti Disaini müüjad;

3. Majutusettevõtjate toetuse puhul ei ole enam toetuse taotlemisel alampiiri (varasemalt oli 2000 eurot);

4. Reisiettevõtjate (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad) puhul on toetuse taotlemise eelduseks, et ettevõtja 2019. a eest tasutud tööjõumaksude kogusumma oli vähemalt 5000 eurot (varem 7500 eurot);

5. Lisandunud on võimalus toetust taotleda toetust reisiettevõtjatel (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad) ja käsitöö, suveniiri ja Eesti Disaini müüjatel, kes alustasid tegutsemist perioodil 1.04-30.09.2019.a;

6. Reisiettevõtjate (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad), Tallinna vanalinna toitlusettevõtjate kui ka käsitöö, suveniiri ja Eesti Disaini müüjate puhul ei ole enam nõuet, et ettevõtja peab 2020. a novembri eest tasutud tööjõumaksude summas vähemalt 200 eurot.

7. Kõikides sihtgruppides (v.a Tallinna vanalinna toitlustettevõtjad) on võimalik toetust taotleda ka FIE-del.

 

Nimetatud muudatuste osas oleme uuendanud ka 09.02.2020 toimunud infopäeva slaide, mis on leitavad siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2021/02/Infoseminar-09.02.2021.pdf

 

Selleks, et hajutada EASi infosüsteemides koormust, avame taotlemise kahes etapis:

29. märtsil kell 9:00 avame taotlemise majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele.

30. märtsil kell 9:00 avame taotlemise reisiettevõtjatele ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö, suveniiri või Eesti disaini müüjatele.

 

Juhime tähelepanu, et taotlemine on avatud lühikest aega. Seega palume kõikidel taotlejatel jälgida, et kõik vajalikud lisadokumendid oleksid vajaduse korral EASi e-keskkonda koheselt lisatud, see kiirendab oluliselt EAS jaoks otsuste tegemist:

1. Palume jälgida, et kui Teie ettevõte kuulub kontserni, siis on kontserni majandusaasta andmed 31.12.2019 seisuga lisatud taotlusele, juhul kui need ei ole avalikult kättesaadavad. See info on vajalik, et kontrollida raskustes olemist, vt lähemalt siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2020/11/Raskustes-ettevotte-maaratlus-1.pdf;

2. Kui Teie ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane, siis on taotlusele lisatud vastavate kuude käibeandmed (st vastavate kuude kasumiaruanded või raamatupidamise väljavõtted);

3. Kui olete FIE, siis on taotlusele lisatud võrdlusperioodide ettevõtlustulu andmed (nt raamatupidamise väljavõtted);

4. Kui toetuse saamise eelduseks on kindla EMTAK koodi olemasolu, siis on Teie ettevõtte osas esitatud äriregistrisse õige info;

5. Kui toetuse saamine eeldab puhkaeestis.ee andmebaasis teatud kategoorias teenuste pakkumine, siis on Teie ettevõtte kohta sisestatud www.puhkaeestis.ee osas õiged andmed. 

 

Rohkem infot ja detailsema loetelu vajaminevatest dokumentidest leiab siit: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/.

 

Toetuse eelarve maht on 9,7 miljonit eurot. Toetuste määrused ja tingimused otsustas valitsus.

 
Digiturunduse koolitused

 

Google pakub koostöös Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM), Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) ja Maakondlike Arenduskeskustega kõigile huvilistele tasuta koolitusi, et suurendada nende teadmisi näiteks veebilehe või -poe arendamisest, digimaailmas nähtavuse tõstmisest, sotsiaalmeedia turundusest, digistrateegiate koostamisest ja paljust muust.

 

Õpi koos Google´iga koolitused koosnevad 10 veebikoolitusest perioodil 7.aprill – 19.mai.

Google pressiteade Google alustab Eestis koolitusprogrammiga: Õpi koos Google'iga (arenduskeskused.ee)

Registreeruda saab lehel Tulevased koolitused | Õpi koos Google'iga (digiareng.ee)

 
Konverents „Läänemere maade kohalik toit"

 

 

Kutsume Teid osalema rahvusvahelisel virtuaalsel konverentsil „Läänemere maade kohalik toit", mis toimub 25.märtsil, algusega 11.00 (liitumine alates 10.30).

 

Juttu tuleb kohaliku toidu B2B ärimudeli testimise tulemustest Läänemere maades, ärikliendile rakendatud praktilistest tarnelahendustest, toiduturismi tulevikuvisioonist jpm.

 

Konverentsi päevakava. Päeva modereerib Ain Hinsberg.

 

Konverentsi I-III sessioon on inglise keeles, eestikeelse tõlkega. Konverentsi IV sessioon keskendub peamiselt Eesti kogemusele ja kohaliku toidu arengutele ning toimub eesti keeles.

 

Palume konverentsile registreerida kuni 5.märtsini siin: https://docs.google.com/forms/d/1DXAOQqpjcV3eOHhDWf2Ttp4Z9i20VIJ_Bz6hcb86IlQ/edit?usp=sharing

 

PS! Konverentsil osalemise eeltingimuseks on registreerumine. Kõigile registreerunutele saadetakse osalemise link 23. märtsil.

 

Konverents toimub rahvusvahelise projekti „Läänemere toit" (Baltic Sea Food) raames, mida kaasrahastatakse INTERREG Läänemere piirkonna programmi vahenditest.

 

Konverentsi korraldajate nimel

Kadi Raudsepp, Maaeluministeerium

Roomet Sõrmus, Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

Raili Mengel, MTÜ Eesti Maaturism

Kontakt: 600 9999, 5219722, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Veebikonverents

thumbnail image001

 

Tähtis teade

PLPK üldkoosolek 14.04.2021 

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates