1. INSA ootab taotlusi väliseesti kultuuriseltside projektide toetamiseks
Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja taotlusvooru väliseesti kultuuriseltside projektide ja ürituste toetamiseks, mis aitavad kaasa eesti keele ja kultuuri hoidmisele maailmas ning välismaal asuva eestlaskonna sidemete säilitamisele Eestiga. Taotlusi saab esitada 8. veebruarini k. a.
„Toetuse eesmärk on aidata kaasa välismaal tegutsevate eesti kultuuriseltside tegevusele, Eesti kultuurisündmuste vahendamisele ning Eesti riigiga ühtekuuluvustunde kujundamisele eesti kogukondades üle ilma,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht Kaire Cocker. „Toetust võib taotleda näiteks kultuurisündmuste korraldamiseks eesti kogukondades välismaal, Eesti kultuurikollektiivide ja loomeinimeste kultuurivahetuseks eesti kogukondadega välismaal, eesti kultuuripärandi ja pärimuskultuuriga seotud õppepäevade korraldamiseks ja rahvuskaaslaste kultuurikollektiivide osalemiseks Eesti kultuurisündmustel. Ootame väga ka noorte kaasamisele suunatud projektitaotlusi,“ lisas Kaire Cocker.
Loe lisaks: https://www.integratsioon.ee/ootame-taotlusi-valiseesti-kultuuriseltside-projektide-toetamiseks
2. INSA ootab taotlusi rahvusvähemuste kultuuri arendamise toetamiseks
Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja taotlusvooru rahvusvähemuste keele ja kultuuri säilitamisele, arendamisele ning tutvustamisele suunatud projektide toetamiseks. Taotlusi saab esitada 4. veebruarini k. a.
„Toetust võib taotleda näiteks rahvusvähemuste kultuuri tutvustavate ürituste korraldamiseks, rahvusvähemuste kultuuripärandi tutvustavate teabematerjalide väljaandmiseks, koostöö arendamiseks eesti kultuuriseltsidega ja noorte kaasamiseks kultuuriseltside tegevustesse,“ selgitas Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop.
Taotlusvooru eelarve on 75 500 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa on 6000 eurot taotluse kohta.
Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud mittetulundusühing, kelle põhikirjajärgne tegevus on seotud rahvusvähemuste kultuuri säilitamise ja arendamisega.
Loe lähemalt: https://www.integratsioon.ee/ootame-taotlusi-rahvusvahemuste-kultuuri-arendamise-toetamiseks-0
3. Valitsus kinnitas COVID-19 teise laine kahjude toetusmeetmed
Valitsus kinnitas 30. detsembril peetud e-istungil COVID-19 piirangute tõttu kannatada saanud valdkondade toetusmeetmete otsused. Neist mahukam osa puudutab Harjumaa ja Ida-Virumaa inimeste toetamist tööandjate kaudu.
Kultuuri- ja spordivaldkonna toetused valitsuse reservist eraldati kultuuriministeeriumile 3,7 miljonit eurot Harjumaa ja Ida-Virumaa kultuuriettevõtete toetamiseks. Abipaketi tingimused sarnanevad kevadisele kultuuri kriisipaketile, kuid täpsed tingimused töötatakse välja ja taotlusvoorud avatakse jaanuaris.
Kultuurikorraldajad, kultuuri- ja spordiettevõtted ning organisatsioonid saavad toetust ainult ühest toetusallikast perioodi 28. detsember kuni 17. jaanuar eest, kas Kultuuriministeeriumist või Töötukassast tööjõukulude kompenseerimiseks.
Spordivaldkonnale suunatavad toetused perioodiks 28. detsember kuni 17. jaanuar Harjumaale ja Ida-Virumaale on planeeritud ainult Töötukassa kaudu. Kultuuriministeeriumi kaudu eraldatavad toetused on mõeldud perioodi eest 12.12.2020–27.12.2020 Harjumaa ja Ida-Virumaa ning 12.12.2020–10.01.2021 muu Eesti kohta. Spordivaldkonna toetuste maht kokku on 920 000 eurot.
4. Peatselt avaneb arhitektuuri ja disaini taotlusvoor
Alates 19. jaanuarist on avatud Kultuuriministeeriumi taotlusvoor „Arhitektuuri ja disaini arendusprojektid“.
„Taotlusvooru eesmärk on arendada ja populariseerida eelkõige lastele ja noortele suunatud tegevuste kaudu Eesti arhitektuuri-ja disainivaldkonda. Teiste seas on erilise tähelepanu all projektid, mis arendavad arhitektuuri- ja disainiharidust ning tõstavad arhitektuuri- ja disainipädevust,“ ütles Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska.
Kuna taotlusvooru maht on piiratud (85000 eurot), siis on abikõlblike taotlejate ringist välja jäetud need organisatsioonid, kelle rahastamine toimub iga-aastase Kultuuriministeeriumi valitsemisala eelarve käskkirja alusel. Samas on toetussumma ülempiiri tõstetud 50000 euroni, et taotlejatel oleks võimalik ellu viia ka mahukamaid projekte, mille kasusaajate hulk on suurem.
Lisainfo: https://www.kul.ee/et/uudised/peatselt-avaneb-arhitektuuri-ja-disaini-taotlusvoor
5. Stipendiumikonkurss rändeteemalise simulatsiooni loomiseks
6. 2021. aastal jõustuvad seadusemuudatused
Lingilt avaneval lehel on ära toodud kokkuvõte rahandusministeeriumi valdkonnas 2021. aastal jõustuvatest seadusemuudatustest.
Lisainfo: https://www.rahandusministeerium.ee/et/uudised/2021-aastal-joustuvad-seadusemuudatused
7. Numbriline 2021. aasta
Lingilt avaneval lehel on ära toodud 2021 aasta raamatupidamiseks olulistes numbrites.
Lisainfo: https://www.rmp.ee/maksud/maksud-yldiselt/numbriline-2021-aasta
8. Mida pead teadma nüüd, kui Ühendkuningriigi üleminekuperiood sai läbi?
Alates 1. jaanuarist lõppes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljumise üleminekuperiood, mis tähendab, et kaubanduses Ühendkuningriigiga ei kohaldu enam tolliliidu põhimõtted. See tähendab, et nüüdsest tuleb Ühendkuningriiki reisides või sealt tulles, sealt pakke tellides või ettevõtete kaubavahetuses arvestada tollitoimingutega.
Pikemalt siin: https://www.rmp.ee/uudised/maksundus-uudised/mida-pead-teadma-nuud-kui-uhendkuningriigi-uleminekuperiood-sai-labi
10. Kliima: teadlikkusest tegudeni
OSF on välja andnud veebis kõigile kättesaadava trükise nimega "From Climate Change Awareness to Climate Crisis Action". 52-leheküljeline raport kaardistab kliimamuutuste alase teadlikkuse, muutuste põhjused ja mõju Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Rootsis, Poolas, Tšehhi Vabariigis, Ühendkuningriigis ja USA-s; võttes vaatluse alla ka poliitikad, mida EL ja riikide valitsused saaksid kliima-muutustega võitlemisel kasutusele võtta. Teadlaste ja avaliku arvamuse osas ei valitse konsensust, mis tähendab seda, et suur osa inimestest alahindab kliimamuutuste tegelikku ja vahetut mõju. Kommunikatsioonis pehmest lähenemisest enam ei piisa ning iga riik peab leidma omad strateegiad, kuidas sõnum tõhusalt inimesteni viia.
11. KIK Keskkonnaprogramm on avatud.
KIK avas 11.01 riiklikest vahenditest toetatava keskkonnaprojektide taotlusvooru, kuhu on projekte oodatud esitama nii kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, ettevõtjad, ülikoolid, haridusasutused, korteriühistud kui ka füüsilisest isikust ettevõtjad. Vooru eelarve on 11 828 000 eurot ning taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2021.
Toetust saab kaheksas valdkonnas:
Atmosfääriõhu kaitse
Kalandus
Keskkonnateadlikkus
Looduskaitse
Merekeskkond
Metsandus
Ringmajandus
Veemajandus
Ootame taotlusi KIKASe (kikas.kik.ee) kaudu kuni 1. märtsini. Infopäevad toimuvad 20. jaanuaril ja 21. jaanuaril.
Klõpsa ja vaata juurde http://www.kik.ee/.../kik-avas-keskkonnaprogrammi...
|