topleft topright
Estonian - et
<<  Oktoober 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  6
1213
14151617181920
21222324252627
283031   

 

 

3-logo
Taotlusvooru INFOPÄEV

Pärnu Lahe Partnerluskogu 2019 II taotlusvooru Meede 1 „Ettevõtluse arendamine ja mitmekesistamine“ INFOPÄEV teisipäeval, 05.11.2019 kell 16.00 – 18.00 Pärnu Lahe Partnerluskogu büroos Audru Koolis, Lihula mnt.10, Audru alevikus, Pärnu linnas (sissepääs Audru poolsest parklast koolimaja otsauksest, II korrusel)

 

Päevakord: Projektitaotluste esitamine PRIA e-teenuse keskkonnas ja meetmelehe tutvustamine.

 

Infopäeval osalemisest või mitteosalemisest palume teavitada hiljemalt 02.11.2019 e-mailile See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonidel: +372 5092261, +372 4331053

 
OFF-GRID DIY projektipartnerite kohtumine Soomes

Soomes Säkyläs toimus 07.-11.10.2019 rahvusvahelise Leader projekti „Off-grid: Renewable Energy DIY for rural development (OFF-GRID DIY) projektipartnerite kohtumine ja tutvumine kohalike energialahenduste, eluolu ja kultuuriga.

PLPK projektimeeskonnast osalesid Mercedes Merimaa, Peeter Viik, Kulno Kesküla.

 

Säkyläs Kristalliranta kämpingukülas olid kohal kõigi projektis osalevate 5 riigi (Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi) esindajad, kokku 30 inimest ja külalised kohalikest organisatsioonidest (ProAgria, Maaseudun Sivistysliitö).

 

Projektis osalevad LAG-id on:

1. Pärnu Lahe Partnerluskogu, Eesti

2. Hiiumaa Koostöökogu, Eesti

3. Abula LAG, Läti (juhtiv partner)

4. Oulujärvi Leader, Soome

5. Leader Pyhäjärviseutu, Soome

6. Aktion Österbotten LAG, Soome

7. Leader Gute, Gotland, Rootsi

8. Assotsiatsioon Kaišiadori Ringkonna LAG, Leedu

 

Kokkusaamise eesmärgiks oli projekti tegevuste koordineerimine (projekti juhtrühma, andmete kogumise ja sisu kooskõlastamise ning online platvormi, filmi ja raamatu töörühmade koosolekud), projekti järgmise etapi täpsem aja ja tegevuste planeerimine, tutvumine kohapeal tegutsevate leader tegevusgruppidega, kohtumine soome ekspertidega ja reaalsete kohalike lahendustega tutvumine.

 

Esimene päev kulus kohalesõiduks, majutuseks ja esmasele tutvumisele. Teisel päeval toimus projektis osalejate täpsem tutvustamine ja esitleti üksteisele oma LAG-ides juba tehtud energiaalaseid jätkutegevusi ja plaane projekti raames aastaks 2020. Tutvuti kohaliku päikeseelektrienergia tootmisega ja maasoojuse kasutusplaanidega. Alustati töögruppide koosolekutega. Kolmandal päeval toimus koolitus-töötuba Soome poolsete ekspertidega ja reaalne biomeileri (kompostisoojuse tootmise lahendus) ehitus. Tutvustati ka „päikeseukse“ (päikesesoojusel toimiva õhusoojendi ja ventilatsioonilahendus) lahendust. Päeva teisel poolel jätkasid töögrupid koosolekuid tegevuste plaanimiseks ja sisuliste otsuste vastuvõtmiseks. Tehti kokkuvõte ja projekti juhtgrupis täpsustati 2020 aastal toimuvate kokkusaamiste ajakava, kohad ja sisu. Õhtu sisustas kultuuriline programm. Neljandal päeval toimus ringsõit Pyhäjärviseutu regiooni energialahendustega tutvumiseks (kanala soojusjaam ja biokuivati, Säkylä biogaasijaam, Panelia vesiveski/hüdroel.jaam). Viiendal päeval külastati Meteoria keskust Vaasa lähistel, kohtuti Novia tehnikakõrgkooli energiasalvestite uurimistöö tulemustega ja tutvuti kohapealse off-grid energialahendusega ning sõideti tagasi Eestisse. Järgmiste sammudena toimuvad projekti koostegevused veebikeskkonnas ja kokkusaamine Eestis (Pärnumaa ja Hiiumaa) mais 2020. Lähetus oli igati kasulik ja viljakas ning õigustas igati lähtudes koostööprojekti pandud ülesannete-eesmärkide saavutamisest.

 

Soome ajalehe artikkel ja pilt projektimeeskonna poolt Biomeileri valmistamine Säkyläs.

 
TAOTLUSVOOR

 

MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu avab taotlusvooru LEADER projektitaotluste vastuvõtmiseks. Taotlusi võetakse vastu Kihnu, Häädemeeste vallas ning haldusreformile eelnenud piirides Lääneranna valla endiste Varbla ja Koonga valla, Tori valla endise Sauga valla, Saarde valla endise Saarde valla territooriumi osas ja Pärnu linna Audru ja Tõstamaa osavallas mittetulundusühingutelt, sihtasutustelt, kohalikelt omavalitsustelt, mikroettevõtjatelt.

 

Meede 1. Ettevõtluse arendamine ja mitmekesistamine.

Taotluste vastuvõtt toimub 11.11.2019 kella 8st kuni 15.11.2019 kella 16ni.

Muudetud meetmeleht

 

Taotlejad on tegevuspiirkonnas tegutsevad mikroettevõtjad ning sihtasutused ja mittetulundusühingud, mille liikmetest üle 50 protsendi on ettevõtjad.

Taotleja peab vastama LEADER-meetme määruses § 27 loetletud tingimustele ning esitama nõutavad dokumendid ja projektitaotluse hindamiseks vajaliku lisainformatsiooni vastavalt LEADER-meetme määruse ja kohaliku tegevusgrupi nõuetele.

 

Esitatud projektitaotluste hindamise tähtaeg tegevusgrupis on 31.01.2020.

Täpsem informatsioon PLPK strateegia, PLPK 2019.a. rakenduskava, PLPK hindamiskriteeriumite ja projektitaotluste menetluskorra kohta on kodulehel www.plp.ee.

 

Taotluste vastuvõtt toimub ainult elektrooniliselt PRIA e-teenuse keskkonnas.

Konsultatsiooni aja palume eelnevalt kokku leppida telefonidel 4331053, 5092261 või See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. .

Taotluste vastuvõtmise ajal konsultatsioone ei toimu.

 
Romantilise Rannatee TULEVIKUSEMINAR

 

Romantilise Rannatee koostöövõrgustiku liikmed on oodatud 29.oktoobril 10-15.00 Nurka talus (Häädemeeste vallas) toimuvale Romantilise Rannatee TULEVIKUSEMINARILE

  

Oleme Romantilise Rannateena tegutsenud 11 aastat. Aeg on korraks tehtule tagasi vaadata ja meie edasised plaanid paika panna. Saame kokku, et koos arutada

milline on Romantilise Rannatee tulevik?

kuidas Romantilise Rannatee kontseptsiooniga edasi minna? Mida muuta?

kuidas teha Romantiline Rannatee Sinu jaoks kasulikumaks? Panna paremini tööle?

 

Sinu arvamus ja panus on väga oluline, sest Rannatee on ellukutsutud just turismiettevõtluse toetamiseks. Aita meil ühiseid plaane ellu viia!

Palun registreeri ennast seminarile siit 

 

Samuti leia palun 10 minutit, et täita tagasiside küsimustik, mis on sisendiks seminarile (küsimustik on avatud veel kuni reedeni, 4.oktoober)

 

Kuna aeg-ajalt on hea lasta kellelgi end kõrvalt vaadata, oleme kaasanud tulevikuseminari läbi viima kaks välist turismispetsialisti, Mairo Rääsk ja Marit Piirman.

 

Mairo Rääsk on ettevõtja, kelle lemmikteemadeks on innovatsioon ja arendustegevused. Ta on olnud pikalt seotud maanteemuuseumi väljaarendamisega kaasaegseks külastuskeskuseks, juhtinud Tartu Ülikooli muuseumit, töötanud välja uusi kontseptsioone ning neid ellu rakendanud. Sel suvel valmis Mairo ettevõttel originaalne turismitoode "VR Tartu 1913". Marit Piirman on Tartu Ülikooli Pärnu kolledži õppejõud, kelle õpetamisvaldkond hõlmab turismisihtkoha turundust ning turismitoodete arendamist. Lisaks on Marit elanud ja töötanud Kreetal ja Ameerika Ühendriikides ning osalenud paljudes rahvusvahelistes projektides.

 

Kohtumiseni!

Eveli Loorents

Pärnu Lahe Partnerluskogu

Romantilise Rannatee koordinaator

 
Romantilise Rannatee pitsakohvik

Pärnumaa kohvikute päeval, 5. oktoobril 12-18.00

Kihlepa külamajas

 

Sellel aastal avame Romantilise Rannatee ühepäevakohviku Kihlepa külamajas. Pitsad valmivad ehtsas savist pitsaahjus, mille taga toimetavad Romantilise Rannatee pitsameistrid, suvekohviku „Amps ja Lonks" tegijad Pootsist. 

Erinevaid tacosid pakuvad Kristi Lehtla ja Eassalu-Neitsi külaleskuse köök.

Kohvi eest vastutab Metsikud Maitsed.

Naturaalsete veinide koolitus Ivo Luigelt.

Kihlepa külamaja aias avatakse samal päeval EV 100 kingituseks valminud ravimtaime- ja ürdiaed, mida tutvustab kõikidele huvilistele kingituse eestvedaja Mercedes Merimaa.

Kaasa saab osta Romantilise Rannatee toidutootjate toodangut ja käsitöökaupa.

Menüü ja täpsem info siit

 

Tähtis teade

MEEDE 1 Ettevõtluse arendamise ja mitmekesistamise taotlusvoor avatud 11.11-15.11.2019

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates