topleft topright
Estonian - et
<<  September 2020  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
   1  2  3  4  5  6
  8  9111213
1416171820
2224252627
    

 

 

3-logo

E-post Prindi

Pärnu Lahe Partnerluskogu

Üritus 

Pealkiri:
Kultuurireis Romantilise Rannatee lõunapoolsetes külades
Millal:
02.08.2020 - 02.08.2020 
Kategooria:
Sündmused

Kirjeldus

 

Romantiline Rannatee kutsub huvireisidele!

Saabuval suvel korraldame koostöös sündmustesarjaga Häädemeeste Hää ja Venderloo reisikorraldajaga kaks huvireisi Romantilisele Rannateele. 26. juulil viime teid avastama Rannatee põhjakalda kauneid aedasid ja talusid ning 2. augustil tutvustame kultuurireisil lõunapoolseid külasid ja põnevaid paikasid. Registreerimine on alanud!

Huvireise toetab Leader programm.

 

Aedade ja talude huvireis Romantilisel Rannateel

26. juulil


Tule ja sõidame mööda Romantilist Rannateed! Seekord viime Sind avastama talusid ja lõhnavaid aedasid Rannatee põhjakaldal. Enamus neist tegelevad ka tootmisega, olgu selleks siis ürdid, roosid, vein, piima- või kalatooted. Seetõttu tasub meele spidada, et enamikus paikades saab kohalikku kraami ka kaasa osta. Reis viib meid Audru kanti, Koonga lähedale, Oidremale, Kihlepasse ning tiiruga mööda mereäärt tagasi Pootsi ja Lindi kaudu.

Esimesena ootab meid lõhnav Tamme talu ürdiaed, kus tegeletakse ürditaimede kasvatamisega ning ürtidest toodete tootmisega. Perenaine tutvustab põnevat toidutaimede maailma, kust ei puudu ka mürgisemad isendid. Tutvustava tiiru oma roosiaias teeb Panga talu perenaine. See on kollektsioonaed, kuhu on leidnud tee unustatud talukohtadest ja esivanemate aedadest pärit vanad Eesti roosid. Külastame Liblikamaja, mis on aastaringne troopilise suve oaas keset põhjamaist Pärnumaad, ning Küti-Uuetoa linnutalu, kus kasvatatakse ligi 100 erinevat kodulinnuliiki. Põikame Oidremal asuvasse Mätiku mahetallu, kus kasvatatakse piimakarja, kelle elu-oluga moodsas laudas tutvuda saame. Degusteerime Mätiku meiereis toodetud piimatooteid. Oidremal teeme pikema lõunapeatuse, kus kartulivorste tootev Otto talu katab laua, kust ei puudu ka teised kohalikud hõrgutised. Reisi lõpupoole ootab meid Pootsi veinimõis, tutvume veinitootmise ja mõisaga ning maitsvate kodumaiste marjaveinidega. Lõpetame reisi Kapteni talus Lindi rannas. Siin toodetakse Pärnu lahe kalast imemaitsvaid tooteid, mida meilgi on võimalik järele proovida!

 

Reisi saadab loodusgiid Marika Kose.

Reisi maksumus 20.- / inimene (tasumine enne reisi sularahas).

Hind sisaldab bussireisi, giiditeenust, degusteerimisi, lõunat, kohapealseid ekskursioone.

Eelregistreerimine telefonil 56561373.

Reis kestab terve päeva. Algus Häädemeestelt kell 9.00, Pärnust 9.45. Reisi orienteeruv lõpp 20.00 Pärnus, 20.30 Häädemeestel.

NB! Soovitame sularaha kaasa võtta, kuna mitmetes paikades on kaasaostuvõimalus

 

Kultuurireis Romantilise Rannatee lõunapoolsetes külades

2. augustil


Tule ja sõidame mööda Romantilist Rannateed! Seekord viime Sind avastama lõunapoolseid külasid ja paiku. Alustame Pärnust, peatume põnevates ja romantilistes kohtades, mis annavad aimu, kuidas rannarahvas on elanud, vaatame ja kogeme, kuidas kulgeb elu maapiirkonnas praegu. Mere äärest viib tee edasi väikestesse küladesse metsade keskel ja lõpetame väärilises veinimõisas Allikukivil.

Uurime, mida on tehtud ja mida tehakse Häädemeeste alevikus. Põikame sisse Kosmonautika Puhkekeskusesse, kus lisaks põnevale minevikule saab maitseelamusi, mis põhinevad kohalikul ja hooajalisel toorainel. Järgneb imeline Kabli küla, mis tuntud suvituspiirkonnana ja Eesti purjelaevanduse hällina. Meremeeste lood ja uskumused, neid kuuleb ka! Kabli Seltsimaja, mis äsja renoveeriti, on pärl keset küla ja tunnetame, kas on veel alles vana maakultuurimaja hõngu. Massiaru külas on rahvusvaheline loomekeskus Massia, mis tegutseb vanas ja väekas koolimajas ning on Eestis täiesti ainulaadne. Edasi ootab meid külla perenaine Tiina oma mustikalõhnalisse lummavasse aeda, kus jagab lahkelt nõu taimehuvilistele ja serveerib hõrke ampse. Väike puust õigeusu kirik Urissaare külas on avastamist väärt ja seda me ka külastame. Sõit kulgeb ikka edasi sisemaa poole ja päeva lõpetame Allikukivi veinimõisas, kus degusteerime veine ning kuulame, kuidas veinid valmivad. Perenaine katab ka laua, et päev vääriliselt lõpetada. Umbes 21.00 oleme tagasi Pärnus.

 

Reisi saadab Pärnumaa giid Kaire Käära.

Reisi maksumus 20.- / inimene (tasumine enne reisi sularahas).

Hind sisaldab bussireisi, giiditeenust, kolme söögiampsu, kohapealseid ekskursioone.

Eelregistreerimine telefonil 56980136.

Reis kestab terve päeva. Algus Pärnust kell 10.00, Häädemeestel 10.45. Reisi orienteeruv lõpp 21.00 Pärnus, 21.45 Häädemeestel.

NB! Soovitame sularaha kaasa võtta, kuna mitmetes paikades on kaasaostuvõimalus

Tähtis teade

Head Leader projektide taotlejad ja saajad!

PLPK büroo suhtleb Teiega ajutiselt kuni Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra lõppemiseni e-maili plpparnu@gmail.com ja

büroo töötajate mobiiltelefonide, +372 5092261, +372 526 0894 ja +372 52 24812 teel.

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates