topleft topright
Estonian - et
<<  Veebruar 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
15161718192021
22232425262728

 

 

3-logo
Veebikonverents

thumbnail image001

 
Digitaliseerimise teekaardi toetus

 

Alates 15. veebruarist saavad ettevõtted taotleda Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusest (EAS)t, mis aitab kaardistada ettevõtte arenguvõimalusi läbi tootmiskorralduse protsesside tõhustamise, digitaliseerimise ja automatiseerimise.

 

 

EASi juhatuse liikme Sigrid Harjo sõnul on digitaliseerimine oluline arenguvõimalus kõikides sektorites. „Kui varasemalt pakkus EAS digidiagnostika toetust ainult tööstusettevõtetele, siis uus toetus on selle edasiarendus. Lisaks tööstusele saavad nüüd oma protsessidest põhjaliku ülevaate ka näiteks erinevad teenusettevõtted, turismisektori ettevõtted, logistikaettevõtted ja paljud teised, kel vajadus hinnata oma ettevõtte digitaliseeritust ja leida selleks uusi lahendus," ütles Harjo.

 

Tema sõnul on oluline individuaalne lähenemine, sest igal ettevõttel võib king pigistada erinevast kohast. „Digitaliseerimisega alustamisel on oluline tuvastada oma senistes protsessides pudelikaelad ja leida nendele tänapäevased tehnoloogilised lahendused," kinnitas Harjo. Ta rõhutas, et see ei tähenda alati suuremahuliste investeeringute tegemist ning ei eelda suurettevõtte staatust.

EASi juhatuse liikme sõnul aitab digitaliseerimine leevendada tööjõupuudust, suurendada tarnekindlust ning võtta vastu andmetel põhinevaid strateegilisi otsuseid. „Kõik see võimaldab ettevõttel pakkuda oma klientidele innovatiivseid lahendusi, luua seeläbi uusi ärimudeleid ning lõpuks suurendada oma tulusid," loetles Harjo.

 

Varasemalt on EASi toetuse abil digidiagnostika läbinud 127 ettevõtet. Üks nendest on pakendeid valmistav Multipakend OÜ, kelle kvaliteedijuht Tiiu Aasamets tõi välja, et alates digidiagnostika läbiviimisest on ettevõttes palju muutunud. „Kontori poole peal ei pea me enam nii palju topelt tööd tegema ning tootmise poolel on samuti tänu uutele seadmetele vähem käsitööd," rääkis Aasamets. Lisaks toetusele on ettevõte digidiagnostikast selgunud arenguvõimaluste realiseerimiseks ka ise investeerinud.

 

Toetust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist.

Täpsemad toetuse tingimused leiab EASi kodulehelt: https://www.eas.ee/teenus/digiteekaart

 
Veebiseminar „MTÜ asutamise ja juhtimise põhitõed"

 

 

Maakondlike arenduskeskuste (MAK) konsultandid kutsuvad 2. märtsil kell algusega 10:00 osalema vabaühenduste e-infoseminar "MTÜ alustamise ja juhtimise põhitõed"!

 

Osaledes saad vastused järgmistele küsimustele:

Kas asutada OÜ või MTÜ?

Mida pidada silmas MTÜ asutamislepingut ja põhikirja koostades?

Kuidas oma ühingut Ettevõtjaportaalis registreerida?

Kes ja kuidas saavad MTÜ küsimustes teile abiks olla?

 

Osalemine on tasuta, pane end kirja siin: http://bit.ly/registreerumine_infopaev

Seminari korraldavad maakondlikud arenduskeskused ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

 
Turismiettevõtjatele toote- ja teenusedisaini koolitus

 

Pärnu Linnavalitsus korraldab koostöös BDA Consulting OÜga 24.-25.03.2021 turismiettevõtjatele toote- ja teenusedisaini koolituse. Soovime, et koolituse tulemusel tekivad osalejatel uued, jätkusuutlikud ja eristuvad tooted/paketid, mis on abiks sihtkoha turundamisel. Suve alguseks plaanime visitparnu.com kodulehele luua alamlehe, kuhu koondame eristuvad ja atraktiivsed tooted/teenused nn „maasikad", millega sihtkohta külalisi meelitada.

Koolituse eesmärk on anda vastus küsimusele: kuidas eristuda oma konkurentidest ja teha klientidele parem väärtuspakkumine ning millised on klientide tegelikud soovid ja vajadused.

 

Koolitusel osalejad õpivad mõistma sihtgrupi ootusi ja vajadusi ning kasutades klienditeekonna mudelit ja teenuse disaini, disainivad neile sobilikud paketid. Koolituse tulemusena on ettevõtjal valminud vähemalt üks pakett.

 

Koolituse ülesehitus:

Koolitusprogramm on praktiline ja eeldab osalejatelt pidevat panustamist.

Esimesel koolituspäeval räägime, mis on disain ja disainmõtlemine ning milline on disainiprotsess, millised on selle peamised komponendid ja miks on meeskonnatöö disainiprotsessis võtmetähtsusega. Õpime, millised on peamised metoodikad ja millal neid rakendada. Tekitame arusaamise, mis vahe on ettevõtte väärtuspakkumisel ja kliendi poolt tajutud väärtusel. Ettevõtjad analüüsivad oma ärilisi probleeme ja kliendi/sihtgrupi vajadusi ning mõtlevad läbi kliendi jaoks pakutava väärtuse. Koolitajaks Ülle Puustusmaa.

 

Teisel koolituspäeval kaardistame tervikliku klienditeekonna ja analüüsime seda nii teenusedisaini kui turundusvõimaluste aspektist. Osalejad saavad kogemuse sihtgrupipõhise paketi koostamisest. Õpime analüüsima turundustegevust ja selle orienteeritust sihtgruppidele. Ettevõtjad saavad teadmised kodulehe optimeerimisest ja võimalustest, kuidas kliente tõhusamalt kodulehele ja ostu sooritama suunata.

 

Koolitajateks Ülle Puustusmaa ja Priit Kallas.

Koolituse maht on 2 päeva ehk 14 akadeemilist tundi. 24. märtsil toimub koolitus kella 10.00-16.30, 25. märtsil kella 09.00-15.30.

Koolituse toimumiskoht selgub hiljem.

 

Rühma suurus 20 inimest. Koolitus on tasuline! Osalustasu koolitusel on 25 eur/inimene + km.

 

Et selgitada välja huviliste oskused ja teadmised toote- ja teenusedisaini valdkonnas ning komplekteerida osalejatest grupp, kes oleksid samaväärse taseme ja teadmistega, palume teil täita küsimustik, mis asub siin: https://forms.gle/zwuKVdcdpCFqr9rT6

 

Koostöös koolitajatega tehakse vastuste põhjal osalejate valik.

Küsimustikku saab täita kuni 02. märtsini. Seejärel anname teada, millised ettevõtted on koolitusele valitud.

Koolitus toimub kindlasti kontaktkoolitusena. Kui märtsi lõpus on olukord endiselt keeruline ja koguneda ei saa, siis lükkame koolituse edasi.

 
PRIA maaelu mitmekesistamise investeeringutoetuse infopäev

 

 

PRIA maaelu mitmekesistamise investeeringutoetuse infopäev toimub 17. veebruaril kell 10.00 zoomi keskkonnas.

 

Meetme eesmärk on eelduste loomine uute töökohtade tekkeks maal väljaspool põllumajandussektorit ja vooru eelarve on 12 miljonit eurot.


Täpsem info meetme ja infopäeva kohta leiate siit

 

 

Tähtis teade

PLPK üldkoosolek 21.detsember 2020 

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates