topleft topright
Estonian - et
<<  Mai 2020  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

 

3-logo
Koostamisel on Romantilise Rannatee retseptiraamat

 

 

Hea Pärnu Lahe Partnerluskogu tegevuspiirkonna elanik, MTÜ esindaja, ettevõtja, kohaliku omavalitsuse esindaja.

 

Meie ühisprojekti Romantiline Rannatee 6 raames projekti tegevuse


PLPK piirkonnale omaste traditsiooniliste toiduretseptide taaselustamine ja tutvustamine

osas

anname koostöös Teiega välja PLPK piirkonnale omase retseptiraamatu. Antud idee sündis meil aastal 2010 koostöös alamprojekt Kohalik toit koolitustel osalejatega. Just koolitusel osalejad näitasid huvi selles osas, et saaksid talletatud meie piirkonnale iseloomulikud toiduretseptid ja nendega seotud lood.

Tutvustasime antud ideed elluviimise eesmärgil veebruarikuu jooksul PLPK tegevuspiirkonna valdades.

 

NB! PLPK piirkonnale omaste traditsiooniliste toiduretseptide vastuvõtt pikenenud kuni 15.05.2014!


Mis saab edasi?

 • Retseptide kogumine kestab koos lugudega retseptide või kohalike toidutavade kohta kuni 31.03.2014 (saata allpool olevatele kontaktidele).

Retseptide valimine ühiseks kokkamiseks koostöös kohaliku valla esindajatega (seltsid, ettevõtjad, omavalitsus) saab teoks hiljemalt 10.04.2014. Palun andke meile teada, kes soovib osaleda vabatahtlikult valimiskomisjonis.

• Retseptide esitajate tutvustamine küla- ja naisseltsides ja välja valitud retseptide järgi roogade ühine valmistamine ja maitsmine (aprill-kuni mai 2014, täpsem kuupäev kokkuleppel kohapealsete seltside, ettevõtete ja omavalitsuse esindajatega).

• Valminud roogade ja retseptide saatjate/autorite pildistamine peale roogade ühist valmistamist.

• Retseptiraamatu valmimine hiljemalt 30.06.2014.

Retseptide esitamisel on väga oodatud

• Retsepti esitaja lühike lugu seoses esitatava retseptiga: mälestused seoses toiduga, mille kohta retsept esitatatakse, mingi eriline seik seoses selle konkreetse toidu valmistamisega.

• Võimalusel kohalikule toorainele viitamine (nt kanade munad, köögivili oma/naaberaiast või põllult, kala kohalikelt kaluritelt, põdraliha kohalikelt jahimeestelt, piimatooted kohalikust talust jne).

• Omaloomingulise retsepti puhul selle roa saamislugu (mis inspireeris retsepti katsetajat).

Võidavad kõik ja kaotajaid ei ole!

• Retsepti kirjelduse võib kirja panna täpselt sellisel viisil nagu ta Teil on kirjas ning olete seda harjunud selle järgi tegema, st. et ei pea alati olema kogused grammides, detsiliitrites jne, vaid ühikuteks võivad olla ka nt peotäis, näpuotsatäis, klaasitäis, pannitäis jne.

• Kajastatud saavad juba unustusehõlma vajunud või uute toiduvalmistamistavade või retseptide tutvustused kogu PLPK piirkonnas.

• Kõikidest saadetud retseptidest avaldame elektroonse retseptikogu PLPK kodulehel www.plp.ee ja Romantilise Rannatee kodulehel www.rannatee.ee

• Välja valitud retseptid avaldame trükisena.

Jääme ootama teie kõigi lugusid koos maitsvate roogade retseptidega ja fotodega (min suurus

1 MB, max suurus 5 MB) hiljemalt 31.03.2014 e-posti aadressidele: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ja See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. ning soovi korral MTÜ Pärnu Lahe Partnerluskogu postiaadressil Lihula mnt 10, Audru alevik, Audru vald, 88301Pärnumaa.

Küsimuste korral võtke meiega ühendust

- Tamme Aiandustalu perenaine, retseptiraamatu projektijuht Heli Viedehof, tel. 5625 3075, e-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Tähtis teade

Head Leader projektide taotlejad ja saajad!

PLPK büroo suhtleb Teiega ajutiselt kuni Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud eriolukorra lõppemiseni e-maili plpparnu@gmail.com ja

büroo töötajate mobiiltelefonide, +372 5092261, +372 526 0894 ja +372 52 24812 teel.

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates