topleft topright
Estonian - et
<<  Märts 2019  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
      2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
182021222324
252628293031

 

 

3-logo
Sotsiaalmeedia koolitus 2. #romantilinerannatee @romantilinerannatee

 

 

17. märtsil korraldame teise Instragrami koolituse, kuhu on oodatud lisaks esimesel koolitusel osalenutele ka kõik teised, kel Instagram juba olemas ja toimetavad.

 

Koolituse sisu:

Vaatame kuidas jutustada oma lugu läbi Instagrami Story'de, kuidas kaasata inimesi aktiivselt konto jälgimisse, kuidas luua Instagram Highlight ehk teemamulle ja vaatame veel mõned nipid kuidas Instagram konto kõige paremini tööle panna.

 

Koolitus toimub Uueda Puhkekeskuses 17.märtsil 10.00-14.00

https://uueda.ee/

 

Registreerumine koolitusele

 

 
CLLD seminar 29.jaanuaril

29.01.2020 osales M.Merimaa 29.01.2020 PLPK esindaja Rahanduministeeriumis CLLD seminaril.

 

Seminari teemaks oli kogukonnameetodi rakendamisest multifondide abil, kus kogemusi jagavad nende riikide esindajad, kes juba käesoleval rahastusperioodil kasutasid multifonde.

Korraldajaks oli Riigi Tugiteenuste Keskus koostöös Leader Liiduga, osalesid ametnikud ja LEADER tegevusgruppide esindajaid.

 

Esinejad:

Mr. Julian Gschnell, Austrian Ministry for Sustainability and Tourism; Departement for Innovation, local development and collaboration – Austrian experience about CLLD multifund implementation

Mr. Stefan Niedermoser, LAG-manager and chairman of the Austrian LEADER network - Austrian experience about CLLD multifund implementation on LAG level

Ms. Lenka Kriegisova, head of CLLD of the Integrated Regional Operational Program (ERDF) from the Ministry for Regional Development of Czech Republic - Czech experience about CLLD multifund implementation on national level

Mr. Radim Sršeň, European Committee of Regions, rapporteur of the most recent CLLD opinion "CoR's contribution to the renewed Territorial Agenda, with special emphasis on Community-Led Local Development"

Ms. Karolina Jasinska Mühleck, European Commission, DG Agriculture and Rural Development - LEADER and CLLD post-2020 - Opportunities and pitfalls of multi-funding (to be confirmed)

Mr. Loris Servillo, Associate professor at Politecnico di Torino (IT) and former Marie Curie Research Fellow at the Bartlett School of Planning (UK), he holds a PhD in territorial planning and local development – Implementing CLLD in the EU: Experiences so far (Skype presentation)

 

 

 
Uudised MTÜdele (SA Pärnumaa arenduskeskus)


Pärnu-, Viljandi- ja Läänemaa MTÜde talvekool 27. -.29. veebruar

 

 

Talvekool toimub sel aastal koos Viljandi- ja Läänemaa MTÜd-ega ning õpime järgmist:

● Kuidas kasutada organisatsiooni eestvedamisel ja arendamisel tugevustele suunatud ja väärtustavat lähenemist

● Kuidas soodustada liikmete kaasatust, initsiatiivi, koos tegutsemist ja vastutuse võtmist, sh:

○ kuidas anda ja saada tagasisidet, millest on kasu, mis motiveeriks ja julgustaks kaasa tulema ja tegutsema

○ kuidas targalt kasutada oma keelt – nii sõnalist, kui kehakeelt

○ kuidas kuulata ja olla kuuldud

○ kuidas juhtida grupis vestlust ja vedada arendusprotsessi

● Missugune on minu eestvedamise stiil ja selle mõju liikmetele. Kuidas iseennast kontrollida ja juhtida.

 

Talvekool kestab kolm päeva ja osalemist planeerides tuleb arvestada, et osaleda tuleb kõigil päevadel.

Muud osalemistingimused, koolituskava ja sisu tutvustus on siin: https://parnumaa.ee/sundmus/viljandimaa-laanemaa-ja-parnumaa-mtu-de-talvekool-mina-tulen/

Rohkem infot: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. , tel 53455161

 

Taotlusvoor: „Rahvusvähemuste kultuuriseltside toetus" (tähtaeg 26.02)


Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja taotlusvooru rahvusvähemuste keele ja kultuuri säilitamisele, arendamisele ning tutvustamisele suunatud projektide toetamiseks. Taotlusi saab esitada 26. veebruarini.

 

Taotletava toetuse maksimaalne summa on 6000 eurot taotluse kohta.

 

Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud mittetulundusühing, kelle põhikirjajärgne tegevus on seotud rahvusvähemuste kultuuri säilitamise ja arendamisega.

Taotlejad on oodatud infopäevadele, mis toimuvad 5 veebruaril kell 15 Tallinnas (Rävala pst 5, 6. korrus) ja 7. veebruaril 12 Narvas (Linda 2).

 

Infopäevadele saab registreeruda aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. . Vajadusel on võimalik kokku leppida personaalne nõustamine.

Toetuse taotlemine toimub Kultuuriministeeriumi toetuste menetlemise infosüsteemi kaudu aadressil https://toetused.kul.ee/et/login.

Täpsem info taotlusvooru tingimuste kohta: https://integratsioon.ee/taotlusvoor-rahvusvahemuste-kultuuriseltside-toetus

 

KIK keskkonnaprogrammi infopäevad ja taotlemise eelinfo (vooru tähtaeg 16.03)

 

Praeguste plaanide kohaselt plaanib KIK keskkonnaprogrammi taotlusvooru avada 12. veebruaril 2020. Projektide esitamise tähtaeg on 16. märts 2020.

NB! 12. veebruaril avalikustatakse ka antud taotlusvoorust sel korral toetatavad tegevused.

Vooru infopäevad toimuvad 18. veebruaril Tartus Dorpati hotellis (Soola 6) ja 20. veebruaril Tallinnas Park Inn hotellis (Narva mnt 7c). Peatselt avalikustatakse ka päevakava ning avatakse registreerimine.

 

Noorteühingute 2020. aastal arenguprogramm organisatsioonide finantsvõimekuse suurendamiseks (kandideerimise tähtaeg 09.02)

 

Eesti Noorteühenduste Liit korraldab noorteühingutele 2020. aastal arenguprogrammi organisatsioonide finantsvõimekuse suurendamiseks, mille eesmärk on toetada noorteühingute võimekust. Noorteühingutele pakutakse programmi käigus personaalset nõustamist ning mentorite abiga luuakse sobivad tingimused, mis toetavad programmis osalevate ühingute rahastusvõimaluste laienemist.

 

Noorteorganisatsioonide viiekuulise arenguprogrammi jooksul lahendatakse iseseisvalt koduseid ülesandeid ning toimub kolm koolitust ja kohtumised mentorite ning organisatsioonidega, mille käigus käsitletakse praktiliste ülesannetega ühingute rahastuse suurendamise võimalusi.

 

Arenguprogrammis on võimalik osaleda kuni kümnel noorteühingul, kes soovivad enda rahalist võimekust kasvatada. Programmi on oodatud nii organisatsioonide juhid kui ka aktivistid, kes vastutavad ühingutes finantsvõimekuse eest. Igast organisatsioonist ootame programmi kuni kolme esindajat. Kõik programmi lõpetanud organisatsioonid saavad vastava tunnistuse.

 

Registreerumine programmi on avatud 9. veebruarini.

Lisainfo ja registreerumine: https://enl.ee/projekt/rahastusprogramm/

 

Leia ägedad vabatahtlikud uuest Vabatahtlike Väravast

 

Alates jaanuarist ootab vabaühendusi ja vabatahtlikke uuenenud ja nüüdsest kolmekeelne portaal Vabatahtlike Värav. Lehelt leiavad infot nii vabatahtliku tegevuse võimalusi otsiv huviline, vabatahtlikke otsiv ühendus kui ka kaasaja, kes vajab juhiseid ja nippe, kuidas oma tööd paremini teha.

Värskendatud portaalis on võimalik otsida ja lisada kolmes keeles vabatahtliku tegevuse kuulutusi, lugeda valdkonna uudiseid ja kogemuslugusid ning tutvuda mitmesuguste vabatahtlikku kaasamist toetavate juhendmaterjalidega.

 

Vabatahtlike ja vabaühenduste kokku viimiseks ootab Vabatahtlike Värav kuulutusi ühendustelt, kes oma tegevuses abi vajaks.

Kuulutuste lisamine on kaasajatele tasuta.

Vaata lisa: www.vabatahtlikud.ee.

Kuulutusi saab mugavalt vaadata ning lisada: www.vabatahtlikud.ee/vabatahtlik-tegevus/kuulutus

Vabatahtlike Värava uuendamist rahastatakse Euroopa Sotsiaalfondi ning riigieelarvelistest vahenditest projekti „Uussisserändajate vabatahtliku tegevuse edendamine Eestis" raames.

 

 
Kutse osalema uuringu fookusgruppis

Mõttekoda Praxis viib Riigikantselei tellimusel läbi uuringu, millega kaardistada kohalike omavalitsuste ja kohalike kogukondade senised kogemused ettevõtjatega kokkulepete sõlmimisel, et võimalikku kogukonnale kaasnevat koormust mõistlikul viisil kompenseerida. Levinumad on sellised kokkulepped tuuleparkide rajamisel, äri-tootmisala või elamuala arendamisel metsa- või põllumaale, olulise ruumilise mõjuga ehitiste (näiteks suurem tehas) rajamisel, ehitusmaavarade kaevandamisel, aga ka näiteks mobiilsidemastide rajamisel eramaale. Uuringu keskseks eesmärgiks on muuta osapoolte vahel sõlmitavad kokkulepped õiguslikult korrektseks ja läbipaistvaks ning soodustada osapoolte nõusolekul majandustegevust selleks sobivas asukohas. Analüüsi tulemusi arvestades on valitsusel kavas 2020. aasta kevadel arutada valdkonna korrastamise vajadusi. Läbipaistvuse suurendamine ja tegevustes selguse loomine loob kohalikele omavalitsustele raamistiku arenduste kavandamisel nii kogukondade kui ettevõtjatega läbirääkimiste pidamiseks ning kõigile sobivate kokkulepete sõlmimiseks.

 

 

Uuringu raames viime läbi fookusgrupid ning kaks neist on fookusgrupid, kuhu kutsume kohalike kogukondade esindajaid (kuid mitte kohalike omavalitsuste esindajaid), kes on kokku puutunud selliste kokkulepete sõlmimisega või vähemalt aruteludega arendustegevuste planeerimise etapis. Püüdsime leida inimesi oma kontaktide kaudu ning interneti teel. Kuid sellest ei piisanud.

 

Palume meid aidata ning välja pakkuda inimeste ja/või asutuste nimed, kellega võiksime kontakteeruda ning kutsuda fookusgruppidesse, mis toimuvad Tallinnas Praxise kontoris (Tartu mnt 50, 5. korrus):

 

Neljapäeval 6. veebruaril kl 13–15.

Esmaspäeval 10. veebruaril kl 13–15.

 

Kohtade arv on piiratud.

 

Registreerumine meili teel: Aleksandr Michelson, See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Ette tänades ja kõike head soovides

Aleksandr Michelson, PhD

Majanduspoliitika programmi analüütik

Poliitikauuringute Keskus Praxis

Tartu mnt 50, Tallinn 10115

Telefon: +372 640 8008

Skype: aleksandr.michelson

E-post: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 
Regionaalmaasikad

Algab regionaalmaasikate noppimine – pane teele oma lemmik

 

Rahandusministeerium ootab alates 22. jaanuarist kuni 19. veebruarini kandidaate iga-aastasele regionaalauhindade konkursile. Parimatele kohalike algatuste eestvedajatele annavad traditsioonilise Regionaalmaasika auhinna üle peaminister ja riigihalduse minister.

 

Sobiv kandidaat on möödunud aastal hakkama saanud väljapaistva regionaalarengut toetava algatuse või teoga. Näiteks on edendatud piirkonna majandust läbi töökohtade loomise või piirkonnaspetsiifiliste toodete ja teenuste pakkumise. Samuti on oodatud sellised tegevused, mis on muul moel oluliselt aidanud kaasa piirkonna arengule või piirkonna eripära säilimisele ja tutvustamisele. Seega auhinna võib pälvida kõikide väljapaistvate tegevuste eest, millel on olnud oluline mõju regionaalarengu tähtsustamisele ühiskonnas.

 

Konkursile võivad ettepanekuid esitada ja kandideerida kõik inimesed, organisatsioonid, riigiasutused ning kohalikud omavalitsused. Kandidaatide suhtes piiranguid ei ole. Kandidaat või esitaja võib olla naaber, külavanem, mõni kohalik ettevõte, MTÜ või siis hoopiski kohalik omavalitsus.

 

Konkursile laekunud ettepanekuid hindab rahandusministeeriumi moodustatud komisjon, kes esitab tunnustusettepanekud riigihalduse ministrile. Kandidaatide esitamise tähtaeg on 19. veebruar. Palume need saata kas elektroonselt aadressil See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või postiga aadressile Suur-Ameerika 1, Tallinn (rahandusministeerium, kommunikatsiooniosakond).

 

Ettepanekus palume välja tuua:

Kandidaadi esitaja nimi ja kontaktandmed (aadress, telefon ja e-post).

Kandidaadi nimi ja kontaktandmed (võimalusel aadress, e-post, telefon).

Auhinnatava tegevuse kirjeldus.

Auhinnatava tegevuse mõju regionaalarengule.

Soovi korral lisainformatsioon.

 

Auhinnad antakse üle 30. märtsil 2020 Stenbocki majas.

 

Tähtis teade

PLPK meeskonnakoolitus 2019 toimub 12. detsembril Kilingi-Nõmmes 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates