topleft topright
Estonian - et
<<  Jaanuar 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
      1  2  3
  4  5  6  7  8  910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

 

 

3-logo
Vabaühenduste infopäev Zoomi veebikeskkonnas

 

 

19.01 kell 10-12 või 16-18 (viipekeele tõlkega). Vene keeles 22.01 kell 14-16.


Kahe tunni jooksul räägime järgmistel teemadel:

1) Tere tulemast kodanikuühiskonda!

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik, nõustamisteenused ja vabaühenduste konsultandid


2) Vabaühenduste erinevad rahastusvõimalused:

????liikmemaksud – kas koguda, millal koguda, kes otsustab, sõnastus põhikirjas

????sponsorlus – millal vajame, kust leida, mida vastu pakkuda

????annetused – tulumaksu soodustusega ühingute nimekiri, annetajate deklareerimine, annetuskeskkonnad (Ma armastan aidata, Hooandja), annetamistalgud

????omatulu teenimine – tooted ja teenused, hinnakujunemine, finantsprognoos

????avalike teenuste osutamine – ühenduse valmisolek, jätkusuutlikkus

????tegevustoetus, sh strateegiline partnerlus KOVile või ministeeriumile – miks on rahastaja huvitatud tegevustoetuse maksmisest

????projektitoetus – mis on projekt ja millal taotleda projektile toetust, mõju, jätkusuutlikkus

????lühiülevaade fondidest:

kohalikud (KOV); maakondlikud/ piirkondlikud (KOP, LEADER, turvalisus jm); üle-eestilised (KÜSK, Aktiivsete Kodanike Fond, INSA, KULKA, KIK, noored, ministeeriumid); rahvusvahelised (EL, PMN)


3) MTYABI lehe tutvustus

????nõuanded veebis – kus lehel mida leian

????tähtaegade kalender, fondid, konsultandid


4) Kust leian veel infot?

????Vabaühenduste Liit https://heakodanik.ee/

????Kodanikuühiskonna Sihtkapital https://kysk.ee/

????Maakondlikud arenduskeskused https://www.arenduskeskused.ee/ FB

*     maakonna koduleht, FB leht, uudiskiri

 

Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerumine!

???? 19. jaanuar 2021 kell 10.00 – 12.00 Lisainfo ja registreerimine: https://bit.ly/infopaev1

???? 19. jaanuar 2021 kell 16.00 – 18.00 (+ VIIPEKEELE TÕLGE) Lisainfo ja registreerimine: https://bit.ly/infopaev2

???? 22. jaanuar 2021 kell 14.00 - 16.00 (venekeelne) Lisainfo ja registreerimine: https://bit.ly/infopaev_rus

 

Infot saab:

Daisi Sprenk
e-post:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.
telefon: 5345 5161

 

 
SAPA uudised - Taotlusvoorud, toetusmeetmed, seadusemuudatused jm

 

1. INSA ootab taotlusi väliseesti kultuuriseltside projektide toetamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja taotlusvooru väliseesti kultuuriseltside projektide ja ürituste toetamiseks, mis aitavad kaasa eesti keele ja kultuuri hoidmisele maailmas ning välismaal asuva eestlaskonna sidemete säilitamisele Eestiga. Taotlusi saab esitada 8. veebruarini k. a.

„Toetuse eesmärk on aidata kaasa välismaal tegutsevate eesti kultuuriseltside tegevusele, Eesti kultuurisündmuste vahendamisele ning Eesti riigiga ühtekuuluvustunde kujundamisele eesti kogukondades üle ilma,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse rahvuskaaslaste nõustamisteenuse valdkonnajuht Kaire Cocker. „Toetust võib taotleda näiteks kultuurisündmuste korraldamiseks eesti kogukondades välismaal, Eesti kultuurikollektiivide ja loomeinimeste kultuurivahetuseks eesti kogukondadega välismaal, eesti kultuuripärandi ja pärimuskultuuriga seotud õppepäevade korraldamiseks ja rahvuskaaslaste kultuurikollektiivide osalemiseks Eesti kultuurisündmustel. Ootame väga ka noorte kaasamisele suunatud projektitaotlusi,“ lisas Kaire Cocker.

Loe lisaks: https://www.integratsioon.ee/ootame-taotlusi-valiseesti-kultuuriseltside-projektide-toetamiseks

2. INSA ootab taotlusi rahvusvähemuste kultuuri arendamise toetamiseks

Integratsiooni Sihtasutus kuulutas välja taotlusvooru rahvusvähemuste keele ja kultuuri säilitamisele, arendamisele ning tutvustamisele suunatud projektide toetamiseks. Taotlusi saab esitada 4. veebruarini k. a.

„Toetust võib taotleda näiteks rahvusvähemuste kultuuri tutvustavate ürituste korraldamiseks, rahvusvähemuste kultuuripärandi tutvustavate teabematerjalide väljaandmiseks, koostöö arendamiseks eesti kultuuriseltsidega ja noorte kaasamiseks kultuuriseltside tegevustesse,“ selgitas Integratsiooni Sihtasutuse kultuurilise mitmekesisuse valdkonnajuht Kristina Pirgop.

Taotlusvooru eelarve on 75 500 eurot. Taotletava toetuse maksimaalne summa on 6000 eurot taotluse kohta.

Taotlejaks võib olla Eestis registreeritud mittetulundusühing, kelle põhikirjajärgne tegevus on seotud rahvusvähemuste kultuuri säilitamise ja arendamisega.

Loe lähemalt: https://www.integratsioon.ee/ootame-taotlusi-rahvusvahemuste-kultuuri-arendamise-toetamiseks-0

 

3. Valitsus kinnitas COVID-19 teise laine kahjude toetusmeetmed

 

Valitsus kinnitas 30. detsembril peetud e-istungil COVID-19 piirangute tõttu kannatada saanud valdkondade toetusmeetmete otsused. Neist mahukam osa puudutab Harjumaa ja Ida-Virumaa inimeste toetamist tööandjate kaudu.

Kultuuri- ja spordivaldkonna toetused valitsuse reservist eraldati kultuuriministeeriumile 3,7 miljonit eurot Harjumaa ja Ida-Virumaa kultuuriettevõtete toetamiseks. Abipaketi tingimused sarnanevad kevadisele kultuuri kriisipaketile, kuid täpsed tingimused töötatakse välja ja taotlusvoorud avatakse jaanuaris.

Kultuurikorraldajad, kultuuri- ja spordiettevõtted ning organisatsioonid saavad toetust ainult ühest toetusallikast perioodi 28. detsember kuni 17. jaanuar eest, kas Kultuuriministeeriumist või Töötukassast tööjõukulude kompenseerimiseks.

Spordivaldkonnale suunatavad toetused perioodiks 28. detsember kuni 17. jaanuar Harjumaale ja Ida-Virumaale on planeeritud ainult Töötukassa kaudu. Kultuuriministeeriumi kaudu eraldatavad toetused on mõeldud perioodi eest 12.12.2020–27.12.2020 Harjumaa ja Ida-Virumaa ning 12.12.2020–10.01.2021 muu Eesti kohta. Spordivaldkonna toetuste maht kokku on 920 000 eurot.

 

4. Peatselt avaneb arhitektuuri ja disaini taotlusvoor

Alates 19. jaanuarist on avatud Kultuuriministeeriumi taotlusvoor „Arhitektuuri ja disaini arendusprojektid“.

„Taotlusvooru eesmärk on arendada ja populariseerida eelkõige lastele ja noortele suunatud tegevuste kaudu Eesti arhitektuuri-ja disainivaldkonda. Teiste seas on erilise tähelepanu all projektid, mis arendavad arhitektuuri- ja disainiharidust ning tõstavad arhitektuuri- ja disainipädevust,“ ütles Kultuuriministeeriumi arhitektuuri- ja disaininõunik Veronika Valk-Siska.

Kuna taotlusvooru maht on piiratud (85000 eurot), siis on abikõlblike taotlejate ringist välja jäetud need organisatsioonid, kelle rahastamine toimub iga-aastase Kultuuriministeeriumi valitsemisala eelarve käskkirja alusel. Samas on toetussumma ülempiiri tõstetud 50000 euroni, et taotlejatel oleks võimalik ellu viia ka mahukamaid projekte, mille kasusaajate hulk on suurem.

Lisainfo: https://www.kul.ee/et/uudised/peatselt-avaneb-arhitektuuri-ja-disaini-taotlusvoor

5. Stipendiumikonkurss rändeteemalise simulatsiooni loomiseks

MTÜ Mondo kuulutab välja stipendiumikonkursi rändeteemalise veebipõhise interaktiivse multimeedialoo/simulatsiooni ning sellega seotud artikli (veebis või paberväljaandes) loomiseks. Stipendiumivooru suurus on 4000 eurot.

Lisainfo: https://heakodanik.ee/uudised/stipendiumikonkurss-randeteemalise-simulatsiooni-loomiseks/

6. 2021. aastal jõustuvad seadusemuudatused

Lingilt avaneval lehel on ära toodud kokkuvõte rahandusministeeriumi valdkonnas 2021. aastal jõustuvatest seadusemuudatustest.

Lisainfo: https://www.rahandusministeerium.ee/et/uudised/2021-aastal-joustuvad-seadusemuudatused

7. Numbriline 2021. aasta

Lingilt avaneval lehel on ära toodud 2021 aasta raamatupidamiseks olulistes numbrites.

Lisainfo: https://www.rmp.ee/maksud/maksud-yldiselt/numbriline-2021-aasta

8. Mida pead teadma nüüd, kui Ühendkuningriigi üleminekuperiood sai läbi?

Alates 1. jaanuarist lõppes Ühendkuningriigi Euroopa Liidust väljumise üleminekuperiood, mis tähendab, et kaubanduses Ühendkuningriigiga ei kohaldu enam tolliliidu põhimõtted. See tähendab, et nüüdsest tuleb Ühendkuningriiki reisides või sealt tulles, sealt pakke tellides või ettevõtete kaubavahetuses arvestada tollitoimingutega.

Pikemalt siin: https://www.rmp.ee/uudised/maksundus-uudised/mida-pead-teadma-nuud-kui-uhendkuningriigi-uleminekuperiood-sai-labi

 

10. Kliima: teadlikkusest tegudeni

OSF on välja andnud veebis kõigile kättesaadava trükise nimega "From Climate Change Awareness to Climate Crisis Action". 
52-leheküljeline raport kaardistab kliimamuutuste alase teadlikkuse, muutuste põhjused ja mõju Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Hispaanias, Rootsis, Poolas, Tšehhi Vabariigis, Ühendkuningriigis ja USA-s; võttes vaatluse alla ka poliitikad, mida EL ja riikide valitsused saaksid kliima-muutustega võitlemisel kasutusele võtta. Teadlaste ja avaliku arvamuse osas ei valitse konsensust, mis tähendab seda, et suur osa inimestest alahindab kliimamuutuste tegelikku ja vahetut mõju. Kommunikatsioonis pehmest lähenemisest enam ei piisa ning iga riik peab leidma omad strateegiad, kuidas sõnum tõhusalt inimesteni viia.

Lisainfo: https://www.opensocietyfoundations.org/publications/from-climate-change-awareness-to-climate-crisis-action?utm_source=facebook.com&;utm_campaign=osffbpg&utm_medium=referral&fbclid=IwAR2-iOsVqT03mtHRXi4rTDCn8HnszAVzQWyoKb-IX_HHwgKiVzjsB2Le338 

 

11. KIK Keskkonnaprogramm on avatud.

KIK avas 11.01 riiklikest vahenditest toetatava keskkonnaprojektide taotlusvooru, kuhu on projekte oodatud esitama nii kohalikud omavalitsused, mittetulundusühingud, sihtasutused, ettevõtjad, ülikoolid, haridusasutused, korteriühistud kui ka füüsilisest isikust ettevõtjad. Vooru eelarve on 11 828 000 eurot ning taotluste esitamise tähtaeg on 1. märts 2021.

Toetust saab kaheksas valdkonnas:

????Atmosfääriõhu kaitse

????Kalandus

????Keskkonnateadlikkus

????Looduskaitse

????Merekeskkond

????Metsandus

????Ringmajandus

????Veemajandus

Ootame taotlusi KIKASe (kikas.kik.ee) kaudu kuni 1. märtsini. Infopäevad toimuvad 20. jaanuaril ja 21. jaanuaril.

Klõpsa ja vaata juurde ????http://www.kik.ee/.../kik-avas-keskkonnaprogrammi...

 

 

 
Eesti Maaülikooli avatud ülikooli koolitused

 

Eesti Maaülikooli avatud ülikool annab märku, et käimas on registreerumine „Teadmussiirde pikaajalise programmi toiduohutuse tegevusvaldkonnas“ 2021 aastal toimuvatele toiduohutuse koolitustele:

Toidupatogeenid“ (22. jaanuar 2021)

Toiduhügieen ja -ohutus, algaste“ (29. jaanuar 2021)

Toidu säilitamisnõuete määramine“  (19. veebruar 2021)

Allergeeniohje toidukäitlemisettevõtte enesekontrolliplaanis“  (26. veebruar 2021) Sellel koolitusel on viimased vabad kohad!

Tootmishügieen ja sanitatsiooni korraldus“ (12. märts 2021) Sellel koolitusel on viimased vabad kohad!

Enesekontrollisüsteemi loomine ja auditeerimine“ (19. märts 2021) Sellel koolitusel on viimased vabad kohad!

Listeria monocytogenes toidupatogeenina“ (26. märts 2021)

Toiduhügieen ja -ohutus, keskaste“ (21.-23. aprill 2021)

Toiduhügieen ja enesekontroll eraelamus toidu valmistamisel“  (7. mai 2021)

 

Soovitud koolitustele saab registreeruda ka SIIT

(Registreerumisel palume kindlasti täita väli „Töökoht“, et oskaksime hinnata kuulumist sihtrühma.)

 

Teadmussiirde pikaajalise programmi toiduohutuse tegevusvaldkonnas“ koolitusi finantseeritakse Eesti maaelu arengukava 2014-2020 meetme 1 "Teadmussiire ja teavitus" tegevuse "Pikaajalised programmid" raames ning need on sihtrühma kuulujatele TASUTA.
NB! Sihtrühma ei kuulu füüsilised isikud, riigiametnikud ning ainult kalakäitlemisega tegelevad ettevõtted.

 

Antud koolitustegevuses osalemine on osaleja jaoks vähese tähtsusega abi.

 

http://avatudylikool.emu.ee/userfiles/image/Avatud%20Ylikool/LOGO.png 
Kõik infokirjas loetletud täienduskoolitused on hetkel kavandatud toimuma maaülikooli videosilla vahendusel BigBlueButton keskkonnas.

KEVADPOOLAASTAL ALUSTAVAD TASULISED KOOLITUSED:

 

Toidu keemilised ohud (5. veebruar 2021) Koolitus toimub veebis.

Mesindus algajale (5.-26. veebrua5 2021) Koolitus toimub veebis.

Enesekontrollisüsteemi loomine ja auditeerimine toidukäitlemisettevõttes (vene keeles) (17. veebruar 2021)

Põllumajandusloomade transport vastavalt loomakaitsenõuetele, pädevuskoolitus (19. märts 2021) Koolitus toimub veebis.

Toiduhügieen (vene keeles) (24. märts 2021)

Kiirguskaitse veterinaarmeditsiinis (30. märts 2021)

Maasikakasvatus koduaias (6. aprill 2021)

 

Eesti Maaülikooli avatud ülikooli koolituskalendri leiate aadressilt: http://avatudylikool.emu.ee/

 

Kohtumiseni maaülikoolis!

 

Eesti Maaülikooli avatud ülikool

Fr. R. Kreutzwaldi 56/1 (III korrus)

51006 Tartu

tel 731 3275

e-post:  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

http://avatudylikool.emu.ee/  

avatud ülikooli facebook

http://www.emu.ee/userfiles/emu2015/image/logod/LogoEMUjpg.jpg

 
Häid pühi!

129577397 3768181299891552_4004728407097492476_o-1

 
PLPK ÜLDKOOSOLEK 21.12.2020

Üldkoosoleku protokoll

 

LISA 1. PLPK üldkoosolek häältelugemiskomisjoni protokoll nr.1 21.12.2020

 

LISA 1. PLPK üldkoosolek häältelugemiskomisjoni protokoll nr.2

LISA 1A. Liikmete nimekiri 21.12.2020 KOV

 

LISA 1A. Liikmete nimekiri 21.12.2020 EV

 

LISA 1A. Liikmete nimekiri 21.12.2020 MTÜ

 

LISA 2. PLPK Juhatuseliikme KOV kandidaadid

LISA 3. PLPK projekt Arukad külad tegevused ja eelarve

 

LISA 4. Romantilise Rannatee romantikaööd turunduse eelarve

 

 

Lugupeetud Pärnu Lahe Partnerluskogu liikmed

 

Vastavalt PLPK juhatuse e-koosoleku 04.12 - 7.12.20 otsusele tühistada PLPK ÜLDKOOSOLEK 16.12.2020 ERIOLUKORRAS kutse

ja kuulutada välja uus PLPK üldkoosolek 21.12.2020 (täiendatud päevakorraga) Audru kooli aulas ja veebi-keskkonnas (Microsoft Teams), et saaksid kõik PLPK liikmed osaleda kas kohale tulles või veebi keskkonnas.

NB! Audru Kooli aulas kohustuslik maski kandmine ja istumiskohtade hajutamine

 

PLPK üldkoosolekul 21.12.2020 osalemiseks palume registreerida https://forms.gle/mtavoL94ZphzV6Nn9 hiljemalt 14.12.2020.a.

Täiendav info e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonidel 433 1053 või 509 2261

veebi-keskkonnas (Microsoft Teams) osalejatele saadetakse koosoleku link 15 minutit enne koosoleku algust!

 

Üldkoosoleku päevakava

Volikiri

Lisa 1

Lisa 2

 

E-koosolekuna toimuva Üldkoosoleku kodukord

  

Tegevjuht saadab koosoleku kutse, milles on link koosolekul osalemiseks.

 

Veendumaks, et Microsoft Teams teie seadmes avaneb ja toimib, saate kasutada Microsoft Teams testülekannet (test meeting).

1. Avage see siin lingil: [https://microsoft%20teams/test]https://microsoft teams/test

2. Vajutage sinisele nupule "Join"

3. Seadme ekraanile ilmub aken, kus on vaja vajutada Microsoft Teams või "Open".

4. Kui testülekanne (test meeting) on avanenud, peaksite nägema akent, kus on must või hall taust ja all nupud "audio", "video", "share" jne. Kontrolli igaks juhuks, kas Su kaamera on töökorras!

 

Nüüd on teie seade ülekande jälgmiseks valmis. Ülekandega liitumiseks kasutage saadetud linki, mille saadame teile 21.12.2020 kell 15.15

 

Üldkoosoleku alguses tutvustatakse üldkoosoleku läbiviimist vastavalt PLPK põhikirjale:

E-koosolekuna toimuva Üldkogu kodukord

* Koosolekuruum avatakse 15.15.

* Koosolekule kogunemise ajal on kõikide osalejate mikrofonid avatud.

* Kui koosolek algab, sulgeb moderaator osalejate mikrofonid (va koosoleku juhataja ja esinejad).

* Küsimusi saab esitada jooksvalt kirjutades Chat-i.

* Sõnavõtud päevakorrapunkti lõpus – kirjutades Chat-i avab moderaator mikrofoni.

* Hääletamine toimub samuti Chat-is. Kui moderaator avab (kirjutab Chat-i) päevakorrapunkti hääletuse, siis osalejad kirjutavad ÜHE valiku: taandan / poolt / vastu / erapooletu.

* Peale koosoleku ametliku osa lõppu avatakse kõigi mikrofonid ning on vaba suhtluse aeg.

 

NB! Koosoleku protokoll laetakse üles Dokobit (https://www.dokobit.com/et/) keskkonda ja allkirjastamiseks on aega 4 päeva. Selle aja jooksul peavad kõik koosolekul osalenud allkirjastama dokumendi.

 

Tähtis teade

PLPK üldkoosolek 21.detsember 2020 

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates