topleft topright
Estonian - et
<<  Mai 2021  >>
 E  T  K  N  R  L  P 
       1  2
  3  4  5  6  7  8  9
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

 

 

3-logo
EAS veebiseminar "Siin on turvaline" 20.mai kell 10.00

 

EAS Turismiarenduskeskus ootab Sind 20. mail, kell 10.00-13.30 osalema veebiseminaril, kus üheskoos läbi mõelda märgise “ Siin on turvaline” mõte ja mõju. Vastame küsimusele, kuidas suurendada klientide usaldust oma teenuse vastu ning näha vastutustundlikuks teenusepakkumiseks tehtavaid pingutusi ka hea turundusvõimalusena.


Seminari arutelus osalevad ja küsimustele vastavad märgist kasutavad ettevõtjad ja turismieksperdid. 
Meie kõigi ühine vastutus on tõkestada viiruse levikut, et elu ja teenused toimiksid ja turismisektor saaks taastuda.


Märgi kalendrisse, tule ja mõtle kaasa!

Registreerimiseks palun klõpsa siia Registreerimine suletakse 19.mail kell 15:00.

Veebiseminari tutvustuse leiab siit


Küsimused ja täiendav info veebiseminari korraldajalt: Monika Karu,  See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud.

 

Eelmise aasta kevadel oli Pärnu esimene sihtkoht Eestis, kes hakkas välja andma tarbijamärgist „Siin on turvaline“.  Ettevõtjad, kes praeguseks on märgise saanud, on leitavad siit: https://visitparnu.com/parnu-linn-soovitab/

Alates selle aasta algusest vastutab Pärnu linnavalitsus kogu maakonna turismiturundamise eest ja enam ei saa me välja anda märgist lausega „Pärnu linn soovitab, ettevõte kinnitab: Siin on turvaline“. Õige on märgisel kasutada sõnastust „Visit PÄRNU soovitab, ettevõte kinnitab: Siin on turvaline“. Samas, kuna üha enam maakondi annab välja enda tarbijamärgist ja ka EAS on järjest jõulisemalt teemaga tegelemas, oleme jõudnud arusaamisele, kus meie esialgne plaan märgise välja andmisel vajab muutmist. 

 

Teeme tarbijamärgisele restardi ja hakkame tarbijamärgist uue sõnastusega välja andma. Juhin tähelepanu, et ka kõik hetkel märgist omavad ettevõtted peavad märgist uuesti taotlema.

 

Märgist saavad taotleda kõik vastutustundlikud majutus- ja toitlustusasutused, muuseumid ja turismiatraktsioonid, konverentsi- ja seminaripaigad ning sündmused, mis kinnitavad, et järgivad kõiki Terviseameti juhiseid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks. Märgise eesmärk on suurendada külastaja usaldust turismiteenuste pakkujate vastu. Märgise saamine tähendab järjepidevat tööd, sest reeglite rikkumise korral kaotab teenusepakkuja õiguse märgist kasutada.

 

 

Täpsemad juhised on kättesaadavad Terviseameti kodulehel. 

Märgisega liitumine on ettevõttele tasuta. Märgisega liitumiseks peab ettevõte olema www.puhkaeestis.ee andmebaasis.


 

KUIDAS TARBIJAMÄRGISEGA LIITUDA?

 

TÄIDA VORM ja seejärel oota, kuni võtame teiega ühendust.

 

Kui kõik tingimused on täidetud, siis:

  1. Lisame ettevõtte visitparnu.com kodulehel olevale alamlehele
  2. Anname teile uue kujundusega kleepsu, mida saate ustele/akendele kleepida

Kuna turvaline sihtkoht reisiotsuste tegemisel on eeskätt oluline just välisturistide seas, siis on tarbijamärgisel olev info inglise keeles. Manusest leiate mitte veel lõpliku näidise märgisest.

 
Infoseminar COVID-19 piirangutest mõjutatud ettevõtete toetamise toetuse ja tingimuste kord.

 

EAS korraldab Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel toetusmeetme Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega tingimuste ja toetuse taotlemise kohta

infoseminari, mis toimub 12.05 kell 10.00-11.15.

 

 

Toetus on suunatud tegevuskulude osaliseks toetamiseks ettevõtjatele, kelle tegevusele kehtestati Vabariigi Valitsuse korraldusel märtsis ja aprillis täiendavad piirangud. Toetusmeetme sihtgruppideks on ülaltoodust tulenevalt majutusettevõtjad, toitlustusettevõtjad, spaad, veekeskused, reisiettevõtjad, nõupidamiste ja messide korraldajad, turismiteenuse pakkujad, sõitjate muu maismaavedu teostavad ettevõtjad ja jaekaubanduse ettevõtjad. Toetusmeetme määrus (Ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikust tulenevate piirangutega – Riigi Teataja) on uuendamisel ning uus terviktekst on peatselt avaldamisel Riigi Teatajas. 

 

 

Toetusmeetme maht on 44 miljonit eurot ning rohkem infot leiab EASi veebist:  

 

Infoseminarile saab registreerida siin: Infoseminar COVID-19 piirangutest mõjutatud turismi- ja jaekaubanduse ettevõtjate toetuste kohta - EAS. Veebiseminari toimumisele eelneval päeval saadame meeldetuletuse koos Teams lingiga, mille kaudu saab veebiseminariga liituda.  

Palume infoseminaril osalemiseks kasutada Google Chrome´i, Mozilla või Safari brausereid. Microsoft Internet Explorerit kasutades võib ühendumine ebaõnnestuda. 

 

 
PLPK juhatuse koosolek 21.04.2021 kell 12.00

 

 

PLPK  juhatuse koosolek 21.04.2021 algusega kell 12.00 asukohaga, PLPK büroos ja veebis, Lihula mnt.10, Audru alevikus, Pärnu linnas.

kohustuslik maski kandmine ja istumiskohtade hajutamine.

Päevakord

1. PLPK juhatuse esimehe valimine

2. Jooksvad küsimused

Kohvipaus  12.45 – 13.00

 
PLPK ÜLDKOOSOLEK 14.04.2021

 

Üldkoosolek toimub 14.aprillil kell 16:30 Audru kooli aulas ja veebi- keskkonnas.

 

Audru kooli aulas kohustuslik maski kandmine ja istumiskohtade hajutamine
Veebi-keskkonnas osalejatele saadetakse koosoleku link 20 minutit enne koosoleku algust.

Üldkoosoleku päevakava ja lisad on üles laetud PLPK kodulehele www.plp.ee

 

Koosolekule registreerimine sellel lingil

PLPK üldkoosolekul registreerimine kuni 10. aprill 2021


Täiendav info e-posti aadressil: See e-posti aadress on kaitstud spämmirobotide vastu. E-posti aadressi nägemiseks peab olema JavaSkripti kasutamine olema lubatud. või telefonidel 433 1053 või 509 2261

 

Koosoleku päevakord

Volikiri

Majandusaasta aruanne

Seirearuanne

Eelnõu juhatuse liikme tasu

RR viitade projekti eelarve 

 

 
EASi kriisikahjude hüvitamise toetused

 

EAS avab alates 29. märtsist Vabariigi Valitsuse poolt kinnitatud tingimuste alusel turismisektori kriisikahjude hüvitamise toetusi.

 

Toetus „Turismiga seotud majandusharu ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga" on suunatud ettevõtjatele, kes on jätkuvalt erinevatest piirangutest enim mõjutatud. Toetuse eesmärk on toetada turismiga otseselt seotud majandusharude raskustesse sattunud ettevõtjaid kriisist kiiremaks väljumiseks rahvusvahelise reisimise ja nõudluse taastumisel. Toetusmeede on mõeldud majutusettevõtjatele, Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele, reisiettevõtjatele ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö, suveniiri või Eesti disaini müüjatele. Varasem kriisitoetuste saamine ei ole käesolevas meetmes piiranguks. Toetuste täpsed tingimused leiab EASi kodulehelt: www.eas.ee/covid-19-toetused/ ja toetusmeetme määrusest: Turismiga seotud majandusharu ettevõtjate toetamine seoses COVID-19 haigust põhjustava koroonaviiruse levikuga – Riigi Teataja.

 

Märtsikuu alguses otsustas Vabariigi Valitsus sektori tagasiside põhjal toetusskeemi tingimusi muuta, seetõttu on toetuse tingimustes sisse viidud peamised järgmised muudatused:

1. Täiendava sihtgrupina lisandus määrusesse toetus sõitjate maismaavedu teostavatele ettevõtjatele (s.t et laiendati reisiettevõtja mõistet), kelle põhitegevusala EMTAK kohaselt on koodiga H 4939 „Sõitjate muu mujal liigitamata maismaavedu". Muudatuse tingis asjaolu, et kuigi reisijate maismaaveo ettevõtjad on sarnaselt reisiettevõtjatest otseselt kehtestatud piirangutest puutumata, on nende majandustegevus sarnaselt reisiettevõtjatega saanud oluliselt kannatada sise- ja välisturistide puudumise tõttu;

2. Lisaks käsitöö ja suveniirimüüjatele saavad toetust taotleda ka Eesti Disaini müüjad;

3. Majutusettevõtjate toetuse puhul ei ole enam toetuse taotlemisel alampiiri (varasemalt oli 2000 eurot);

4. Reisiettevõtjate (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad) puhul on toetuse taotlemise eelduseks, et ettevõtja 2019. a eest tasutud tööjõumaksude kogusumma oli vähemalt 5000 eurot (varem 7500 eurot);

5. Lisandunud on võimalus toetust taotleda toetust reisiettevõtjatel (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad) ja käsitöö, suveniiri ja Eesti Disaini müüjatel, kes alustasid tegutsemist perioodil 1.04-30.09.2019.a;

6. Reisiettevõtjate (s.h nii reisibürood ja reisikorraldajad kui ka muud maismaavedu teostavad ettevõtjad), Tallinna vanalinna toitlusettevõtjate kui ka käsitöö, suveniiri ja Eesti Disaini müüjate puhul ei ole enam nõuet, et ettevõtja peab 2020. a novembri eest tasutud tööjõumaksude summas vähemalt 200 eurot.

7. Kõikides sihtgruppides (v.a Tallinna vanalinna toitlustettevõtjad) on võimalik toetust taotleda ka FIE-del.

 

Nimetatud muudatuste osas oleme uuendanud ka 09.02.2020 toimunud infopäeva slaide, mis on leitavad siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2021/02/Infoseminar-09.02.2021.pdf

 

Selleks, et hajutada EASi infosüsteemides koormust, avame taotlemise kahes etapis:

29. märtsil kell 9:00 avame taotlemise majutusettevõtjatele ja Tallinna vanalinna toitlustusettevõtjatele.

30. märtsil kell 9:00 avame taotlemise reisiettevõtjatele ja transpordiettevõtjatele ning käsitöö, suveniiri või Eesti disaini müüjatele.

 

Juhime tähelepanu, et taotlemine on avatud lühikest aega. Seega palume kõikidel taotlejatel jälgida, et kõik vajalikud lisadokumendid oleksid vajaduse korral EASi e-keskkonda koheselt lisatud, see kiirendab oluliselt EAS jaoks otsuste tegemist:

1. Palume jälgida, et kui Teie ettevõte kuulub kontserni, siis on kontserni majandusaasta andmed 31.12.2019 seisuga lisatud taotlusele, juhul kui need ei ole avalikult kättesaadavad. See info on vajalik, et kontrollida raskustes olemist, vt lähemalt siit: https://www.eas.ee/wp-content/uploads/2020/11/Raskustes-ettevotte-maaratlus-1.pdf;

2. Kui Teie ettevõte ei ole käibemaksukohustuslane, siis on taotlusele lisatud vastavate kuude käibeandmed (st vastavate kuude kasumiaruanded või raamatupidamise väljavõtted);

3. Kui olete FIE, siis on taotlusele lisatud võrdlusperioodide ettevõtlustulu andmed (nt raamatupidamise väljavõtted);

4. Kui toetuse saamise eelduseks on kindla EMTAK koodi olemasolu, siis on Teie ettevõtte osas esitatud äriregistrisse õige info;

5. Kui toetuse saamine eeldab puhkaeestis.ee andmebaasis teatud kategoorias teenuste pakkumine, siis on Teie ettevõtte kohta sisestatud www.puhkaeestis.ee osas õiged andmed. 

 

Rohkem infot ja detailsema loetelu vajaminevatest dokumentidest leiab siit: https://www.eas.ee/covid-19-toetused/.

 

Toetuse eelarve maht on 9,7 miljonit eurot. Toetuste määrused ja tingimused otsustas valitsus.

 

Tähtis teade

 

 

Audru

 

 Audru osavald
 
 Häädemeeste vald
 
 Kihnu vald
 Lääeranna vapp
 Lääneranna vald
 
 Saarde vald
Sauga

Tõstamaa osavald

 

Joomla Template by Joomlashack
Joomla Templates by JoomlaShack Joomla Templates